Κυριακή, 15 Απριλίου 2018 21:18

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β΄ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Ε.Π.Ο.Κ. ΕΛΛΑΔΑΣ 2017-18

Written by
280
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β΄ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Ε.Π.Ο.Κ. ΕΛΛΑΔΑΣ 2017-18

ΒΡΑΒΕΥΘΕΝΤΕΣ Β΄  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Ε.Π.Ο.Κ. ΕΛΛΑΔΑΣ 2017-18 

ΘΕΜΑ: «OI ΗΡΩΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, ΠΗΓΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ» 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΠΟΙΗΣΗ 

ΒΡΑΒΕΙΑ: 

Α΄Βραβείο Νικόλαος Πρόδρομος  (13ο ΓΕ.Λ. Πάτρας)

Α΄Βραβείο Γεώργιος-Παναγιώτης Λιακάκος (1ο Δημ.Σχολείο Σκάλας Λακωνίας)

Α΄Βραβείο Ηλίας Γεωργίου (Εκπ/ρια Δούκα-Αθήνα) 

Β΄Βραβείο Νικολέττα Σαρρή  (ΓΕ.Λ.Λεωνιδίου Αρκαδίας)

Β΄Βραβείο Βασιλική Θάνου (Σύγχρονα Εκπ/ρια Μάνεση-Αθήνα)

Β΄Βραβείο Μαρία Αρίκα (ΓΕ.Λ.Σουφλίου) 

Γ΄Βραβείο Αικατερίνη Πιτικάρη (ΓΕ.Λ. Αγρού Κέρκυρας)

Γ΄Βραβείο Κων/νος Κοβάνης  (Εκπ/ρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου-Αθήνα) 

*Γ΄Βραβείο     (g.aravossis παρακαλούμε αποστείλετε τα πλήρη στοιχεία του μαθητή/τριας ΟΝΟΜ/ΜΟ και ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ) 

ΕΠΑΙΝΟΙ:

Έπαινος Ελισάβετ Χαμακιώτη (Εκπ/ρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου-Αθήνα)

Έπαινος Ειρήνη Κουδουνάκου (Iδιωτικό Γυμνάσιο Ώθηση-Σταμάτα Αττικής)

Έπαινος Άννα Κουτσουμανιώτη (ΓΕ.Λ.Κορώνης Μεσσηνίας)

Έπαινος Χάρης Σιλιγάρδος (Σύγχρονα Εκπ/ρια Μάνεση-Αθήνα)

Έπαινος Παντελής Καλακώνας (ΓΕ.Λ.Πάρου)

Έπαινος Νικόλαος Μικρομάστορας (Σύγχρονα Εκπ/ρια Μάνεση-Αθήνα)

Έπαινος Νίκη Μπακάλη (Εσπερινό Λύκειο Αμαλιάδας)

Έπαινος Καλλιόπη Κουτσελάκη (Γυμνάσιο Κοξαρές Ρεθύμνου Κρήτης)

Έπαινος Μαρία Τραπουζάνη (Εσπερινό Γυμνάσιο Αμαλιάδας)

Έπαινος Γιώργος Καρακαλάς (Σύγχρονα Εκπ/ρια Μάνεση-Αθήνα)

Έπαινος Πολυτίμη Παπαγεωργίου (Σύγχρονα Εκπ/ρια Μάνεση-Αθήνα)

Έπαινος Βασιλική Καραθανάση (Σύγχρονα Εκπ/ρια Μάνεση-Αθήνα) 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΔΙΗΓΗΜΑ 

ΒΡΑΒΕΙΑ:

Α΄Βραβείο Εσπερινού Λυκείου στη Σοφία Σιατραβάνη (Εσπερινό ΓΕ.Λ.Βόλου) 

Α΄Βραβείο Αθηνά Πάσχου (7ο ΓΕ.Λ. Αθηνών)

Α΄Βραβείο Μαρία-Ελένη Μακρή (3ο ΓΕ.Λ.Πάτρας) 

Β΄Βραβείο Στέλλα Γκλαβίνη (2ο ΓΕ.Λ. Ξάνθης)

Β΄Βραβείο Κων/νος Σαρχιανάκης (Δημοτικό Σχολείο Κοκκίνη Χάνι Ηρακλείου Κρήτης) 

Γ΄Βραβείο Νιόβη Παπακωνσταντίνου (Ιδιωτ.Γυμνάσιο «Σχολή Ξενοπούλου-Αθήνα)

Γ΄Βραβείο Μαρία Παξιμαδάκη (3ο ΓΕ.Λ.Πατρών)

Γ΄Βραβείο Μαρία Στεφανάκη (Δημοτικό Σχολείο Κοκκίνη Χάνι Ηρακλείου Κρήτης) 

EΠΑΙΝΟΙ:

Έπαινος Βιργινία Πρέκα-Πιετσίκ (Γυμνάσιο Αστυπάλαιας - Δωδεκάνησα)

΄Επαινος Αικατερίνη Μπαραδάκη (Γυμνάσιο Κοξαρές-Ρέθυμνο Κρήτης)

Έπαινος Βασιλική Ταμπαθάνη-Κουρεμάδη (Εκπ/ρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου-Αθήνα)

Έπαινος Γιώργος Αναστασίου (Κολλέγιο Αθηνών) 

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ:

Διάκριση Μελίνα Λαμπράκη (Γυμνάσιο Σούρπης Μαγνησίας)

Διάκριση Ευτυχία-Χριστίνα Μπάρδη (ΓΕ.Λ. Αγρού Κέρκυρας)

Διάκριση Ζωή Δαλάκα (Γυμνάσιο Ανατολικού Εορδαίας Πτολεμαϊδας-Κοζάνη)

Διάκριση Δήμητρα Μπακάλη (Γυμνάσιο Ανατολικού Εορδαίας Πτολεμαϊδας-Κοζάνη) 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΔΟΚΙΜΙΟ 

ΒΡΑΒΕΙΑ:

A΄Βραβείο Νικόλαος Πρόδρομος (13ο ΓΕ.Λ. Πάτρας) 

Α΄Βραβείο Σοφία Μιχαλοπούλου (Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο Πάτρας) 

Β΄Βραβείο Θεοδώρα Πολοσηφάκη (Γυμνάσιο Κοξαρές-Ρέθυμνο Κρήτης)

Β΄Βραβείο Μιχαήλ Πηλιτσίδης (1ο ΓΕ.Λ. Ν.Ηρακλείου Αττικής) 

Γ΄Βραβείο Βασίλης Τζαβάρας (Πάτρα) 

KATHΓΟΡΙΑ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ 

ΒΡΑΒΕΙΑ: 

Α΄Βραβείο Ομαδικής Εργασίας στην Ομάδα Δ΄Τάξης του 17ουΔημοτικού Σχολείου Κατερίνης) 

Α΄Βραβείο Ευαγγελία Μήτα (2ο ΓΕ.Λ.Λιβαδειάς)

Α΄Βραβείο Γαριφαλιά Εμμανουήλ (Επαγγ/κό Λύκειο Ηράκλειας Ν.Σερρών)

Α΄Βραβείο Γεωργία Καραμπουλάτ(1ο ΓΕ.Λ. Ασπροπύργου Αττικής)

 Α΄ Βραβείο Εσπερινού Γυμνασίου στην Παρασκευή Δάρα (1οΕσπερινό Γυμνάσιο Πατρών)

Α΄Βραβείο στην Εικονογράφηση  στην Άννα Βαρζανκιάν και Σταύρο Π.(Ομάδα εργασίας παιδιών της Ιδιωτικής Ψυχιατρικής Κλινικής «Άγιος Χαράλαμπος») 

Β΄Βραβείο Έλενα Τζουάνα (12ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας)

Β΄Βραβείο Δέσποινα Παπαδάκη (Λεόντειο Λύκειο Πατησίων-Αθήνα)

Β΄Βραβείο Επαμεινώνδας Νίκα (Γεν.Εκκλησιαστικό Γυμνάσιο-Λύκειο Λαμίας)

Β΄Βραβείο Κων/νος Ψυχάρης (ΓΕ.Λ.Μεθώνης Μεσσηνίας)

Β΄Βραβείο Στέλιος Βλασσόπουλος (Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης-Αθήνα)

Β΄Βραβείο Τσανάϊ Φατιον (3ο ΓΕ.Λ.Πάτρας) 

Γ΄Βραβείο Πολυτίμη-Σουμέλα Μουρατίδου (3ο ΓΕ.Λ.Πάτρας) 

Γ΄Βραβείο Κατερίνα Γιώργη (Βαλέτειο Γυμνάσιο Ίου Κυκλάδων)

Γ΄Βραβείο Κων/νος Λέκκας (ΓΕ.Λ.Λουτρακίου) 

*Γ΄Βραβείο στο έργο με το ψευδώνυμο «Γαλήνη» (2ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδας Αττικής) Παρακαλούμε αποστείλετε τα στοιχεία του μαθητή/τριας ΟΝΟΜ/ΜΟ και ΕΜΑΙL) 

ΕΠΑΙΝΟΙ

Έπαινος Αθανάσιος Αρκουμάνης (12ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας)

Έπαινος Σταύρος Καραγεώργος (12ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας)

΄Επαινος Εμμανουέλα Γιαννακοβίτου (Γυμνάσιο Μακροχωρίου Ημαθίας)

΄Επαινος Χρήστος Μπαζούκης (Γυμνάσιο Μακροχωρίου Ημαθίας)

΄Επαινος Νίκη – Σοφία Βουτσά (Λεόντειο Λύκειο Πατησίων-Αθήνα)

Έπαινος Δανάη Λάϊου-Τζάλα (Λεόντειο Λύκειο Πατησίων-Αθήνα)

Έπαινος Βικτώρια Σεμιόνοβα (Λεόντειο Λύκειο Πατησίων-Αθήνα)

Έπαινος Στέλλα Γκλαβίνη (2ο ΓΕ.Λ. Ξάνθης)

Έπαινος Νένσυ Μπράμα (1ο ΓΕ.Λ. Θερμαϊκού-Θεσσαλονίκη)

Έπαινος Κολγκέγκα Έρισελντ (ΓΕ.Λ. Εξαπλατάνου Πέλλας «ΜΕΝ.ΛΟΥΝΤΕΜΗΣ»)

Έπαινος Αδαμαντία Παπανδρέου (Γυμνάσιο Κρανιδίου Αργολίδας)

Έπαινος Μαρία Ηρακλή (1ο ΓΕ.Λ. Βασιλικών Θεσσαλονίκης) 

Επίσης, ΕΠΑΙΝΟΙ δόθησαν στους μαθητές της Σχολής ArtHouse της Έλλης Καλησώρα:

Έλενα Μπαντή, Βασιλική Κυβιρτζίκη, Δημήτρης Μπουγιουκλής, Μιχαήλ Μπουγιουκλής, Θάνος Κολέττας, Αναστάσης Σωτηράκογλου, Μαρία-Στεφανία Κολέττα, Όλγα Σπυροπούλου, Μαρίλια Τσιόγκα, Ευαγγελία Γωγάκου, Ελευθερία Σικαλίδου, Αλέξανδρος Σπυρόπουλος, Νάντια Παντελίδου, Σοφία Παντελίδου, Παναγιώτα Σιδέρη, Αριάδνη Παναγιωτίδου, Ανδριάνα Χατζητάσκου, Νικόλαος Κατσαρός, Παναγιώτης Κατσαρός, Ελπίδα Σικαλίδου, Άννη Ζούντζα, Νικολέττα Φεσατίδου, Κάτια Σικαβίτσα, Κατερίνα Ζιώγα, Ιόβη-Σοφία Κουλούρη 

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ:

Διάκριση Ελισάβετ Μυλωνά (12ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας)

Διάκριση Ρενάλτο Ντετσάι (Γυμνάσιο Μακροχωρίου Ημαθίας)

Διάκριση Βασίλειος Οβεζίκ (Γυμνάσιο Μακροχωρίου Ημαθίας)

Διάκριση Ελισάβετ Καραθεοδώρου (Λεόντειο Λύκειο Πατησίων-Αθήνα)

Διάκριση Γεωργία Θεοδώση (Λεόντειο Λύκειο Πατησίων-Αθήνα)

Διάκριση Νικόλαος Γιεμετζόγλου (Λεόντειο Λύκειο Πατησίων-Αθήνα)

Διάκριση Αθανάσιος Πυλαρινός (Λεόντειο  Λύκειο Πατησίων-Αθήνα) 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 

ΕΠΑΙΝΟΙ:

Έπαινος Ειρήνη Κουδουνάκου (Ιδιωτικό Γυμνάσιο΄Ωθηση- Σταμάτα Αττικής) 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΤΑΙΝΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ (VIDEO) 

ΒΡΑΒΕΙΑ:

Α΄Βραβείο στην ομαδική εργασία των μαθητών του 3ου ΓΕ.Λ. Πάτρας

Τιμολέοντα Λαγογιάννη & Θέμη Κόρακα (για τη σκηνοθεσία και το μοντάζ) και

των μαθητών-ηθοποιών Γρηγόρη Σπηλιόπουλο, Ιωάννη Λέκκα, Ηλία Θανασά, Βασιλική Κυριάκου 

Β΄Βραβείο Ιωάννης Κέλπης (2ο Πρότυπο Πειραματικό ΓΕ.Λ.Θεσσαλονίκης) 

Γ΄Βραβείο στους μαθητές της Ε΄τάξης του 9ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας (Ομαδική εργασία) 

ΕΠΑΙΝΟΙ:

Έπαινος Ειρήνη Θεοδοσίου (3ο ΓΕ.Λ. Καρδίτσας)

Έπαινος Χρήστος Παπαγιάννης (3ο ΓΕ.Λ. Πατρών) 

Όπου υπάρχει ένδειξη με αστεράκι παρακαλούμε να μας στείλετε τα στοιχεία του μαθητή/μαθήτριας γιατί μας λείπουν για να προχωρήσουμε στην εκτύπωση των βραβείων. Ενημερώστε μας στο email jouliapoul@yahoo.gr  ή στο τηλέφωνο 6980721418 στην κ.Τζούλια Πουλημενάκου, Αντιπρόεδρο Ε.Π.Ο.Κ.Ελλάδας, Συντονίστρια του Β΄Μαθητικού Διαγωνισμού. Επίσης, ενημερώστε μας για την παρουσία σας στην τελετή βράβευσης που θα γίνει την Παρασκευή 4 Μαϊου 2018 και ώρα 12.00 το μεσημέρι στο Σπίτι της Κύπρου (Ξενοφώντος 2Α-Αθήνα-1ος όροφος)   

Εκ του Δ.Σ. του Ε.Π.Ο.Κ. Ελλάδας

Ο Πρόεδρος ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ

Η Γενική Γραμματέας ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΚΑΒΟΥΡΑ

 

Read 280 times

Latest from apostaktirio team