Παρασκευή, 21 Ιουνίου 2019 16:13

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΛΕΜΕΣΟΥ: Αποτελέσματα του Β΄ Πανελλήνιου Διαγωνισμού ποίησης Χαϊκού - 2019

Written by
326
ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΛΕΜΕΣΟΥ: Αποτελέσματα του Β΄ Πανελλήνιου Διαγωνισμού ποίησης Χαϊκού - 2019

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 

Αποτελέσματα του Β΄ Πανελλήνιου Διαγωνισμού ποίησης Χαϊκού- 2019 

ΦΊΛΟΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ ΜΕ ΧΑΡΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΑΣ – ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΚΑΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΙΟΥΝΗ- ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ Β΄ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΧΑΪΚΟΥ 2019
ΟΙ ΚΡΙΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΒΑΝ ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ -ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΠΟΥ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ ΠΡΟΣΕΦΕΡΘΗΣΑΝ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΣ- ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΝΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΙΣΟΦΗΦΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΕΠΑΙΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΜΙΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ. 
ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΩΝ ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΩΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ 20 ΑΚΟΜΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΘΗΣΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕ ΤΑ ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ ΣΤΟ ΑΝΘΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΔΟΣΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ.

Κατηγορία Ποίηση Χαϊκού Ενηλίκων: 
ΒΡΑΒΕΙΑ:
Πρώτο βραβείο: Βάνια Σύρμου - Παιανία, Αθήνα
Πρώτο βραβείο: Ευριδίκη Περικλέους Κλουβάτου – Αθήνα-
Πρώτο βραβείο: Πλούταρχος Πάστρας- Αθήνα
Πρώτο βραβείο: Καρούζος Χρίστος- Αρκαλοχώρι , Ηρακλείου Κρήτης

Δεύτερο βραβείο: Μαριάνθη Πλειώνη – Κορωπί, Αττικής 
Δεύτερο βραβείο: Ιφιγένεια Μετόχη- Λεμεσός
Δεύτερο βραβείο: Αντώνης Ευθυμίου- Κυψέλη Αθήνα
Δεύτερο βραβείο: Όλγα Οικονομίδου – Άγιος Αθανάσιος

Τρίτο βραβείο: Χριστίνα Σουλελέ – Αθήνα 
Τρίτο βραβείο: Ανδρέας Β. Αλυφαντής- Πειραιάς
Τρίτο βραβείο: Γιώργος Ν. Κανάκης – Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Τρίτο βραβείο: Βασίλης Παπαβασιλείου – Άλιμος , Αττικής

ΕΠΑΙΝΟΙ:

Έπαινος: Στέλλα Πετρίδου -Χίος
Έπαινος: Παύλος Ανδρέου - Λάρνακα
Έπαινος: Ολυμπία Θεοδοσίου – Πέραμα, Αττικής 
Έπαινος: Θέμις Τάταρη – Μπιλλήρη- Κάλυμνος
Έπαινος: Ντόρα Παπαγεωργίου –Αμπελόκηποι, ΑΘήνα
Έπαινος: Διονυσία Λαμπαδαρίου – Πειραιάς 
Έπαινος : Βασιλης Γεργατσούλης – Κοκκινιά, Πειραιάς
Έπαινος: Δασκολιά Σταματίνα Βασιλείου – Άνω Γλυφάδα
Έπαινός: Αδεαλαίς Παπαγεωργίου – Παλώδια , Λεμεσός
Έπαινος: Μπάμπης Τσέλος – Νέα Βράχα Σταυρού, Λαμία Έπαινος: Κουμπούρας Παναγιώτης- Άκρατα, Αιγιαλείας
Έπαινός: Γκελή Ντηλιά - Ναύπλιο

ΤΙΜΙΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ:

Τιμητική διάκριση: Χριστίνα Γαλιάνδρα - Αθήνα
Τιμητική διάκριση : Κατερίνα Ν. Κροτοπούλου - Ακρωτήρι, Ζάκυνθος
Τιμητική διάκριση : Μιλτιάδης Ντόβας – Πέραμα-Ιωάννινα 
Τιμητική διάκριση: Γκόγκας Δημήτριος - Λάρνακα
Τιμητική διάκριση: Νίκη Σκουτέρη - Πειραίας
Τιμητική διάκριση: Άννα Λαϊτσα -Πόρτο Ράφτη
Τιμητική διάκριση: Ιωάννα Παπαντωνίου – Αναφωτία, Λάρνακα
Τιμητική διάκριση Σωτήριος Μαστραπάς – Γλυφάδα, Αθήνα
Τιμητική διάκριση: Χριστίνα Ταβαντζοπούλου, Βελανίδια , 
Λακωνίας 
Τιμητική διάκριση: Βασιλόπουλος Μάριος Π. Φάληρο , Αττικής
Τιμητική διάκριση: Άγγελος Αδαμάκης – Ρέθυμνο 
Τιμητική διάκριση: Χρίστος Νομικός – Χολαργός
Τιμητική διάκριση: Γεωργία Μακρυγιώργου- Θεσσαλονίκη

Ειδικό βραβείο: Χαϊκού γραμμένο στην Κυπριακή διάλεκτο: Μαρίνα Μάστρου – Λύμπια

Κατηγορία Νέοι μέχρι 18 ετών : 
ΒΡΑΒΕΙΑ:

Α΄ Βραβείο: Αριάδνη Μαστραπά- Γλυφάδα, Αθήνα
Α΄ Βραβείο: Συλαϊδου Κωνσταντίνα - Γεωργία

Β΄ Βραβείο: Μπάζιος Γεώργιος

Γ΄ Βραβείο: Γεωργακόπουλος Σταύρος
Γ΄ Βραβείο: Μπαρπαλιά Δήμητρα
Γ΄ Βραβείο : Χαβαρή Σοφία

ΕΠΑΙΝΟΙ:

Α΄ Έπαινος : Αλεξοπούλου Ελένη 
Α΄ Έπαινος: Ορέστης- Φώτης Μικελάκης
Β΄ Έπαινος: Μπίτας Λούκας
Β΄ Έπαινος: Δρακοπούλου Δήμητρα
Γ΄ Έπαινος : Σακελλαριάδης Φωκίων
Γ΄ Έπαινος: Δρακόπουλος Ιωάννης

ΤΙΜΙΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ:

Τιμητική διάκριση: Μπέττυ - Άννα Στρατή 
Τιμητική διάκριση : Χίνη Ελένη
Τιμητική διάκριση : Κρόκου Χαραλαμπία
Τιμητική διάκριση: Τριαντάφυλλος Ηλίας
Τιμητική διάκριση: Μιχαλοπούλου Λουϊζα
Τιμητική διάκριση: Σακελαρίδη Ελένη
Τιμητική διάκριση: Γιωργαντά Κωνσταντίνα - Μυρτώ 
Τιμητική διάκριση: Αριάδνη Πύλιουρα

ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ ΣΤΟ ΑΝΘΟΛΟΓΙΟ ΑΝΟΙΚΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ:

Τζούρα Μαρία- Μεγαλούπολη Αρκαδίας
Ιωάννης Ζορμπαλά – Χαλκίδα 
Μωραίτη Σταματία - Βόλος
Δέσποινα Βασιλειάδου - Θεσσαλονίκη
Σιούτζος Γιώργος- Αθήνα
Μαριάνθη Παπάδη- Αθήνα
Στέλλα Πλαταρά - Πειραιάς
Ευγενία Τζένη Τσιούγκου 
Σταυρόπουλος Αργύρης - Σπάρτη
Μαρίνος Ιωάννης –Τούμπα Θεσσαλονίκη
Μαννουδή Μαρία – Μεγαλούπολη Αρκαδίας
Εξάρχου Κουβέλη Καλλιόπη
Τρυφωνόπουλος Φώτης 
Εύθυμης Σίντος
Μαρία Βιλόρια - Θεσσαλονίκη
Θάνος Κατσαβρία - Σοφάδες
Ηλέκτρα Μούζα
Νίκος Μοσχόπουλος- Μυτιλήνη 
Βασιλική Δραγούνη
Αλεξόπουλος Δημήτρης – Καλλιθέα, Αθήνα 
Πρόεδρος
Άθως Χατζηματθαίου

Πανικός Παναγή
Γ.Γραμματέας

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Άθως Χατζηματθαίου Mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

 

Read 326 times

Latest from Super User