Παρασκευή, 31 Ιουλίου 2020 12:46

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «ΠΑΥΛΟΣ ΑΥΘΙΝΟΣ» α΄ μέρος

Written by
112
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «ΠΑΥΛΟΣ ΑΥΘΙΝΟΣ» α΄ μέρος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
«ΠΑΥΛΟΣ ΑΥΘΙΝΟΣ» α΄ μέρος

Ανακοινώνουμε τα αποτελέσματα του μαθητικού λογοτεχνικού διαγωνισμού στον οποίο έλαβαν μέρος 362 μαθητές και μαθήτριες απ’ όλα τα μέρη της Ελλάδας.

Όλα τα κείμενα των παιδιών που διαγωνίστηκαν ήταν πολύ αξιόλογα με τους μαθητές να αποδεικνύουν για ακόμα μια φορά πως είναι άξιοι συνεχιστές της ελληνικής γλώσσας. Ευχαριστούμε, λοιπόν, όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους, καθώς και για τα όμορφα μονοπάτια της φαντασίας που διάλεξαν για να μας ταξιδέψουν και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:

Α’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΣΩΤΗΡΙΑ ΣΙΩΠΗ «Αυτή τη μέρα» ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ

Β’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΙΩΑΝΝΑ ΠΕΪΟΥ «Ο μύθος της Διώνης και του λευκού ρόδου»

Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ: ΧΡΥΣΑΝΝΑ ΘΕΟΔΩΡΆΚΗ «Η Οδύσσεια αλλιώς»

Γ’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΕΒΙΤΑ ΙΩΑΝΝΟΥ «Ο άθλος του Οδυσσέα»

Γ’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΑΝΥΣΙΑ ΝΕΝΔΟΥ «Το ξόρκι της Κιρκαλυψωναυσικάς»

Α’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΔΑΝΑΗ ΔΙΛΒΟΗ «Η αναζήτηση του Μεγαλοπόδαρου»

Β’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ « Τι έγινε με τον Θησέα;»

Β’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΧΑΛΑΡΗ «Το κολιέ»

Γ’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΚΟΝΤΕΛΙΔΑΚΗ «Θεά Αφροδίτη»

Γ’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΔΗΜΗΤΡΑ- ΑΡΤΕΜΙΣ ΤΣΙΝΟΓΕΩΡΓΟΥ «Ο Μελωδός σώζει τις μούσες»

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ: ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΚΟΝΤΕΛΙΔΑΚΗ «Ο Ηρακλής, μήλο της Έριδος»

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ: ΦΩΤΕΝΗ ΜΕΛΕΤΙΟΥ «Οι χορτοφάγοι βρυκόλακες»

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ: ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ-ΦΙΛΟΘΕΗ ΓΚΙΚΑ «Η σοφή γιαγιά της καλιακούδας»

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΓΚΙΚΑΣ «Το παιδί και το δελφίνι» 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ:

Α’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΠΑΝΑΓΕΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ «Στα χνάρια της αυτογνωσίας» ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ

Β’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΝΙΚΟΣ ΜΙΚΕΛΑΚΗΣ «Ο Δαίδαλος και ο Ίκαρος στην πτήση 520»

Γ΄ΒΡΑΒΕΙΟ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΟΥΚΑΣ «Ο Προμηθέας και τα βάσανα των ανθρώπων»

Α’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΑΡΚΑΚΕΛΑ «Το ηερολόγιο της Ελένης»

Β’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΦΟΥΡΟΥ «Από το παρελθόν στο μέλλον» 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΜΑΘΗΤΩΝ ΛΥΚΕΙΟΥ:

Α’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΤΩΔΡΥΤΗΣ «Η κατάρα του Αστερίωνα» ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ

Β’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΕΛΠΙΔΑ ΚΟΥΡΚΟΥΤΑ «Κυπαρισσένιο στεφάνι»

Γ’ ΒΡΑΒΕΙΟ: ΕΡΑΤΩ- ΔΑΜΙΑΝΗ ΚΟΥΜΕΝΗ «Στη σκιά του μύθου»

Α’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΜΑΙΝΑ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ «Ο χειρότερός σου εφιάλτης»

Β’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΑΜΠΑΚΗ «Ο 13ος άθλος του Ηρακλή»

Γ’ ΕΠΑΙΝΟΣ: ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ «Οι δύο αντίπαλοι ζωγράφοι»

 

 

 

Read 112 times

Latest from Super User