Κυριακή, 10 Απριλίου 2011 13:39

Βραβεία 3ου Πανελλήνιου Σχολικού Διαγωνισμού Λογοτεχνίας

Written by
3174

 

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ 2011

ΒΡΑΒΕΙΑ ΛΥΚΕΙΩΝ

1. Ο ΚΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ

ΜΟΤΣΙΑ ΣΟΦΙΑ - ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΑΧΑΡΝΩΝ

1 . ΑΡΛΕΚΙΝΟΣ

ΓΡΑΜΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 3o ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

2. Ο ΓΕΡΟΣ

ΡΕΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ - 1o ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

2. ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΕΤΡΕΞΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΟΡΑΤΗ ΘΕΙΚΗ ΠΛΗΓΗ

ΒΑΡΔΑΛΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ

3. ΜΑΧΗ ΦΩΤΟΣ

ΒΟΓΙΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ - ΜΟΥΣΙΚΟ ΛΥΚΕΙ ΒΟΛΟΥ

3. ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ - 2Ο ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ

3. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ

ΒΕΝΤΟΥΡΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ - 2Ο ΓΕΛ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΕΠΑΙΝΟΙ ΛΥΚΕΙΟΥ

1. ΜΙΣΗΜΕΝΟΣ ΑΠ ΤΟ ΘΕΟ

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ -3ο ΓΕΛ ΠΤΟΛΑΙΜΑΙΔΑΣ

1. ΕΠΑΡΑΤΗ ΦΙΛΙΑ

ΓΙΟΒΑΝΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ – 6ο ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ

2. ΨΥΧΡΗ ΑΓΚΑΛΙΑ

ΖΗΜΟΥ ΕΛΕΝΗ – 5ο ΓΕΛ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

2. ΓΙΑΤΙ ΕΙΜ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΘΛΙΒΕΡΟΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ

ΜΙΜΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – 2ο ΓΕΛ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

3. ΨΥΧΕΣ ΕΥΛΑΒΙΚΕΣ

ΠΙΤΣΙΑ ΑΡΙΑΔΝΗ – 4ο ΓΕΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

3. ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ Τ΄ ΑΣΤΕΡΙΑ…

ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ – 2ο ΓΕΛ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

3. ΟΤΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΣΚΙΕΣ ΜΑΣ ΓΙΝΟΥΝ ΜΙΑ

ΒΙΛΤΑΝΙΩΤΗ ΕΥΘΥΜΙΑ -ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΡΓΑΚΟΥ

 

ΒΡΑΒΕΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1. ΜΗΝΑΣ ΝΟΕΜΒΡΗΣ

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΑΡΤΕΜΙΣ – 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

1. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ -ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ

2. Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΛΕΝΤΖΟΥ ΣΤΕΛΛΑ - ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΑΒΙΣΣΟΥ ΠΕΛΛΑΣ

2. ΜΕΤΡΙΜΑ ΖΥΓΙΣΜΑ…

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΦΕΝΙΑ – 1ο ΓΥΜΝ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

3. ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΦΙΛΩΝ

ΚΟΚΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ – 8ο ΓΥΜΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

3. ΤΑ ΚΕΡΙΝΑ ΦΤΕΡΑ

ΤΟΑΝΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ – ΓΥΜΝ. ΡΟΔΙΟΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

 

ΕΠΑΙΝΟΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1. Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ -5ο ΓΥΜΝ ΛΑΡΙΣΣΑΣ

1. Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕ

ΤΑΣΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ – 2ο ΓΥΜΝ. ΑΡΤΑΣ

2. Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

ΣΕΪΜΕΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, 2ο ΓΥΜΝ. ΝΙΚΑΙΑΣ

2. ΦΟΝΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ

ΟΥΡΛΟΪΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - 8Ο ΓΥΜΝ. ΑΧΑΡΝΩΝ

2. Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ

ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗ ΑΝΝΑ –ΓΥΜΝ. ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

3. ΚΟΚΚΙΝΟΦΑΣΚΟΚΟΥΚΟΥΛΩΣΤΑ ΤΩΡΑ!

ΚΥΡΙΤΣΙΑ ΑΝΝΑ ΑΓΑΠΗ -2ο ΓΥΜΝ ΑΡΤΑΣ

3. ΜΙΑ ΠΛΗΓΩΜΕΝΗ ΚΑΡΔΙΑ

ΚΑΣΙΑΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ -ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ

3. ΟΝΕΙΡΟ ΑΓΑΠΗΣ

ΠΑΤΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ - ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ

3. ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΛΙΑΠΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ -ΕΚΠ. ΚΑΡΓΑΚΟΥ

 

3ος ΠΟΙΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΤΗΣ «Ο ΚΗΠΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΡΑΜΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ»

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΣΟΣΕΝΚΟ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ «ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΤΟΥ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟΥ»,

ΣΟΦΙΑ ΚΟΛΕΤΣΗ «Ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΚΗΠΟΣ»

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΤΣΑΚΑΡΔΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ «ΑΝΘΡΩΠΟΣ»,

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΟΣ «ΑΝΑΤΟΛΗ»

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΣΑΧΙΝΗΣ «ΥΜΝΟΣ ΣΤΗ ΓΗ»,

ΣΜΥΡΝΗ ΚΩΝ/ΝΑ «ΑΝΟΙΞΗ»

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΒΑΡΔΑΛΗ ΕΥΑ «Η ΡΥΠΑΝΣΗ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ»

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΚΟΛΛΙΑ «ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ»,

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ «ΧΩΡΙΣ ΤΙΤΛΟ»

 

ΕΜΜΕΤΡΑ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΕΛΕΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΖΗΝΙΑΤΗ «ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ»

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΝΤΕΛΛΑ ΜΑΡΙΑ «ΑΔΙΕΞΟΔΟ»,

ΚΙΜΟΥΛΙΑΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ «Η ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ»,

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ «ΣΟΦΟΣ ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ»

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΠΑΝΕΛΗΣ «Ο ΓΡΙΦΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ»,

ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΑΘΗΣ «ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ»

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΑΝΝΑ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ «ΤΑ ΣΟΚΑΚΙΑ»,

ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ « ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΤΑΞΙΔΙ»

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ «ΜΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΣΤ’ ΑΣΤΕΡΙΑ»,

ΝΙΚΗΤΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ «ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ»,

ΣΤΑΘΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ «ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ»

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΗΜΑΝΤΗΡΗΣ «ΔΕΥΤΕΡΑ»,

ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΚΟΒΑΤΣΗ «ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΨΥΧΕΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΓΝΩΣΤΕΣ»

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΣΤΙΧΟΣ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ- Λ ΚΑΤΣΙΜΙΔΟΥ «ΑΝΘΙΣΜΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ»,

ΓΙΑΝΝΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ «ΣΤΗ ΞΕΝΙΤΙΑ»,

ΓΚΟΥΡΤΣΟΥΛΗ-ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΙΣΜΗΝΗ "ΨΥΧΗ"

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΚΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ «ΜΟΛΙΣ 16»,

ΒΑΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ «ΝΤΟΡΙΑΝ ΓΚΡΕΥ»,

ΚΟΦΙΝΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ «ΧΑΡΤΙΝΗ ΤΣΕΠΗ»,

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΚΑΤΣΑΜΑΓΚΟΥ «ΕΔΩ»

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΣΙΑΜΙΤΗ ΜΑΡΙΑ «ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ»,

ΜΑΡΙΑ ΖΑΜΠΕΤΑΚΗ «ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ»,

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ «ΦΥΛΑΓΜΕΝΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ»

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΠΟΛΥΞΕΝΗ ΣΚΟΥΤΕΛΑ «ΜΑΝΑ»,

ΞΥΓΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ «ΔΙΧΑΣΜΟΣ»,

ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ «ΧΑΡΤΙΝΗ ΑΥΓΗ»

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΚΑΣΣΙΑΝΗ ΤΣΑΚΑΛΙΔΟΥ «ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ»,

ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ «ΣΚΕΨΕΙΣ»,

ΚΟΤΣΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ «ΤΟ ΜΗΛΟ»

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ «ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ»,

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ «ΣΤΙΧΟΙ»,

ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ «ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΙΣΩ ΑΥΛΗΣ»,

ΤΣΑΚΑΡΔΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ « ΑΝΘΡΩΠΟΣ»

 

ΣΑΤΥΡΙΚΑ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΩΤΣΑΝΔΡΗΣ «Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ»,

 

ΜΙΚΡΑ ΧΑΙ ΚΟΥ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΕΥΤΥΧΙΑ «ΕΙΚΟΝΑ»

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΡΕΤΣΙ ΚΛΕΑ «ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ»

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΤΟΥΝΤΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ «ΠΡΟΣΔΟΚΙΑ»

 

ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΑ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ «Η ΒΑΝΑΥΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ»,

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΝΤΑΡΔΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ «ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ»

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΚΑΤΕΒΑΙΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ «ΠΟΛΕΜΟΣ»

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ «Η ΧΙΠΙΣΣΑ ΤΟΥ ΜΑΗ»

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΟΚΟΥΜΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ «ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ»

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ

ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΚΑΚΑΡΔΑΚΗ «ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ»

ΗΛΙΑΝΝΑ ΑΡΡΑΛΗ «ΕΛΛΑΔΑ, ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΛΛΑΔΑ»

 

ΜΑΝΤΙΝΑΔΕΣ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ «ΜΑΝΤΙΝΑΔΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ

ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ»

 

πηγή: http://www.e-petroupolis.com

Read 3174 times

Latest from Super User