Τρίτη, 16 Μαϊος 2023 08:54

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Ε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Written by
553
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Ε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΛΕΜΕΣΟΥ, ΕΦΑΛΤΗΡΙΟ ΛΟΓΟΥ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ  5ΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 2022-2023 

Με μεγάλη χαρά, βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση, να ανακοινώσουμε σήμερα, τα αποτελέσματα του Ε' Πανελλήνιου λογοτεχνικού μας διαγωνισμού. Οι συμμετοχές που λάβαμε από όλη την Ελλάδα, την Κύπρο και άλλες χώρες, όπου ζουν και εργάζονται  Έλληνες δημιουργοί ξεπέρασαν αριθμητικά και ποιοτικά κάθε προσδοκία μας, 516 συνολικά συμμετοχές  σε όλες τις κατηγορίες , τεθήκαν στην κρίση  των επίτροπων  αξιολόγησης τις οποίες  απάρτιζαν γνωστοί   άνθρωποι των γραμμάτων από την Ελλάδα και την Κύπρο,  οι οποίοι αποτίμησαν και αντιμετώπισαν με τη δέουσα ευαισθησία και σοβαρότητα το έργο και την αποστολή τους, τους οποίους  και ευχαριστούμε από καρδιάς για την ευγενική τους καλοσύνη να αποδεχτούν την πρόταση μας και να μας στηρίξουν αφιλοκερδώς στο δύσκολο αυτό έργο μας. 

Χάρης Μελιτάς, ποιητής,  βραβευμένος από την Ακαδημία Αθηνών 

Ηλίας Παπακωνσταντίνου, ποιητής αντιπρόεδρος της Πανελληνίας Ένωσης Λογοτεχνών  

Μαρία  Θεοφάνους, λογοτέχνιδα, λυκειάρχης                                                                                             

Δρ. Κρίστης Χαράκης, λογοτέχνης, πανεπιστημιακός, ερευνητής                                                    

Νίκος Παπαναστασίου, ποιητής, δημοσιογράφος                                                                           

Τάσος Αριστοτέλους, λογοτέχνης, εκδότης                                                                                          

Γιάννος Λαμπής, ποιητής, συγγραφέας                                                                                             

 Άγις  Χαραλαμπίδης, ποιητής              

 Πανίκος Παναγή, (ΠΑΝ-ΠΑΝ), σατιρικός ποιητής                                                                                                 

 Λόγο της υψηλής ποιότητας των έργων υπήρξαν και αρκετές ισοψηφίες γι' αυτό τον λόγο οι επιτροπές απένειμαν  επιπλέον επαίνους  σε κάθε κατηγορία και στην κατηγορία Χαϊκού ενηλίκων απονεμήθηκαν και εύφημες μνείες. 

Η εκδήλωση απονομής των βραβείων και επαίνων, θα πραγματοποιηθεί  Θεού θέλοντος,  στη πόλη της Λεμεσού, την Παρασκευή  22 Σεπτεμβρίου 2023  και ώρα 7.30 μ. μ στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Λεμεσού  και παρακαλούνται όσοι  από τους διακριθέντες λογοτέχνες επιθυμούν να παραβρεθούν, για την καλύτερη διοργάνωση της εκδήλωσης να μας ενημερώσουν έγκαιρα για την απόφαση τους.

Σε όσους από τους διακριθέντες για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορέσουν να παραβρεθούν στην εκδήλωση, οι περγαμηνές  θα σταλούν  όπως και άλλοτε στο ηλεκτρονικό τους ταχυδρομείο μετά τη διεξαγωγή της εκδήλωσης. 

Για τους Πνευματικούς Ορίζοντες

Εκ μέρους της διοικούσας ομάδας

Άθως Χατζηματθαίου, πρόεδρος ,  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Γιάννος Λαμπής, Γραμματέας

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΚΥΠΡΙΚΟ ΙΔΙΩΜΑ:  

ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ:  

ΔΕΣΠΩ ΠΗΛΑΒΑΚΗ – ΛΕΜΕΣΟΣ-  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΕΝΑΝ  ΠΟΥΛΛΙΝ» 

ΕΒΙΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ- ΛΕΜΕΣΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΤΕΡΤΙΝ ΤΖΙΑΙ ΚΑΗΜΟΣ» 

ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ – ΠΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΑ-ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « Ο ΘΕΟΠΕΜΠΑΜΕΝΟΣ»

ΜΥΡΟΥΛΛΑ ΜΑΠΠΟΥΡΑ- ΛΙΒΑΔΙΑ ΛΑΡΝΑΚΑΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «Ο ΧΕΡΚΕΛΕΣ»

ΤΡΙΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ:

ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΝΗΣΙΩΤΗΣ- ΛΙΒΑΔΙΑ ΛΑΡΝΑΚΑΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΟΙ ΤΡΙΑΝΑΤΦΥΛΙΕΣ ΤΗΣ ΣΑΛΙΣΕ»

ΕΠΑΙΝΟΙ:

ΕΥΑΓΕΛΙΑ ΠΑΠΠΑΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ – ΚΟΡΝΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ» Η ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΙΑ» 

ΕΛΕΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ – ΨΙΜΟΛΟΦΟΥ – ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ «ΠΟΣΟΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΙ ΤΖΑΙΡΟΙ» 

***

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΙΗΣΗΣ ΧΑΪΚΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ :

ΑΡΙΣΤΕΙΟ: 

ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ  - ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ- 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΛΑΖΑΡΗ-  ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ- 

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΜΑΡΙΑ ΧΡΥΣΑ – ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ- 

ΑΝΝΑ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ - Α΄ΟΙΚΙΣΜΟ ΜΑΡΑΘΟΥΣΑΣ , ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ- 

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ : 

ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΟΥΛΙΑ- ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ- 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ- ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ- 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ  ΑΡΚΑΔΙΑΣ- 

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ:  

ΓΕΡΑΣΙΜΙΝΑ - ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ- ΒΕΛΛΙΑΝΙΤΗ- ΜΟΣΧΑΤΟ- 

ΤΖΑΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΕΥΘΥΜΙΟΣ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ  ΑΡΚΑΔΙΑΣ- 

ΜΠΑΡΜΠΑΛΙΑ ΝΙΚΟΛΙΑ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ- 

ΜΑΡΙΑ –ΙΩΑΝΝΑ ΧΙΝΝΗ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ - 

ΕΠΑΙΝΟΙ: 

ΑΝΝΑ ΜΗΤΣΗ - ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ- 

ΠΑΥΛΙΝΑ ΒΙΝΗ - ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ- 

ΜΠΟΥΓΑ ΙΩΑΝΝΑ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ- 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΑΚΟΣ-  ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ- 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΑ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑ- 

ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΠΑΪΩΑΜΜΟΥ- ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ- 

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ- ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ- 

ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΚΟΛΕΤΣΗΣ- ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ- 

***

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΙΗΣΗ ΧΑΪΚΟΥ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ : 

ΑΡΙΣΤΕΙΟ: 

ΠΑΝΟΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ – ΒΎΡΩΝΑ ΑΤΤΙΚΗΣ- 

ΘΕΜΙΣ ΤΑΤΑΡΗ ΜΠΙΛΛΗΡΗ- ΚΑΛΥΜΝΟΣ- 

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ- ΑΔΑΜΑΝΤΑΣ ΜΗΛΟΥ- 

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ : 

ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΜΠΟΜΠΟΥΔΑΚΗ- ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ- 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΟΓΚΑΣ- ΛΑΡΝΑΚΑ- 

ΑΠΟΚΑΤΑΝΙΔΟΥ ΓΙΟΥΛΗ- ΚΑΒΑΛΑ- 

ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΡΑΚΟΥ- ΠΑΦΟΣ- 

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΜΕΛΑΝΗ ΚΟΥΡΣΑΡΟΥ- ΛΕΜΕΣΟΣ- 

ΙΩΑΝΝΑ ΖΩΡΖΟΥ- ΜΑΛΕΣΙΝΑ- 

ΙΡΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΣΤΑΥΡΙΔΗ- ΑΘΗΝΑ- 

ΖΩΗ ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ -  ΚΑΒΑΛΑ- 

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΜΑΡΙΑ ΜΑΡΤΙΔΟΥ ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ  -ΚΑΤΩ  ΠΟΛΕΜΙΔΙΑ- 

ΓΚΕΛΗ ΝΤΗΛΙΑ- ΝΑΥΠΛΙΟ- 

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΜΕΤΟΧΗ – ΛΕΜΕΣΟΣ- 

ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΜΠΟΡΟΖΟΣ- ΑΓΡΙΝΙΟ- 

ΕΠΑΙΝΟΙ: 

ΝΙΚΗ ΣΚΟΥΤΕΡΗ- ΠΕΙΡΑΙΑΣ- 

ΜΑΡΟΥΛΑ ΠΑΝΑΓΟΥ-  ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ ΠΑΦΟΣ- 

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ -  ΑΘΗΝΑ- 

ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ  ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ – ΥΨΩΝΑΣ- 

ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ ΜΟΣΧΟΒΑ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΥ- ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑ- 

ΠΑΠΑΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΛΕΝΗ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ, ΑΘΗΝΑ- 

EDUARD TARA – ΡΟΥΜΑΝΙΑ- 

ΒΑΣΩ ΚΑΡΛΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ,  ΑΘΗΝΑ- 

ΓΕΝΝΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ- ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ- 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΥΚΚΟΥΛΗΣ- ΛΕΜΕΣΟΣ- 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΟΥΛΗΣ: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΑΘΗΝΑ- 

ΕΥΦΗΜΟΣ ΜΝΕΙΑ  : 

ΣΩΣΩ ΜΑΚΡΗ- ΕΛΛΗΝΙΚΟ. ΑΘΗΝΑ- 

ΙΣΜΗΝΗ Μ. ΠΑΦΙΤΗ –ΑΓΛΑΝΤΖΙΑ 

ΣΤΕΛΙΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ-ΛΕΜΕΣΟΣ- 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ -ΑΚΡΑΤΑ,  ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ- 

ΕΛΕΝΗ ΙΩΑΝΝΟΥ-ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑ- 

ΑΝΝΑ ΓΚΑΣΝΑΚΗ- ΒΕΡΟΙΑ 

ΟΛΓΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΟΥ – ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΛΕΜΕΣΟΣ- 

ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ ΑΖΑΡΙΑ -ΑΧΑΡΝΕΣ, ΑΘΗΝΑ- 

ΜΑΡΙΑ ΛΕΒΕΝΤΗ ΚΛΗΡΙΔΗ - ΣΤΡΟΒΟΛΟΣ- 

ΒΑΓΙΑ ΑΛΩΠΟΥΔΗ-ΞΑΝΘΗ- 

ΛΟΥΙΖΑ ΜΗΝΑ –ΠΑΛΙΟΜΕΤΟΧΟ- 

ΟΛΓΑ ΚΑΛΥΒΑ-ΠΡΟΑΣΤΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ- 

***

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΤΙΧΟ  ΕΝΗΛΙΚΩΝ 

ΠΡΩΤΟ  ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΑΓΓΕΛΙΚΗ  ΣΤΑΥΡΟΥ- ΑΘΗΝΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ» ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΞΙΑ» 

ΠΑΤΣΩΝΗ ΑΝΝΑ  - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΛΩΣ» 

ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ- ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΜΝΗΜΕΣ ΙΟΥΛΗ» 

ΔΕΥΤΕΡΟ  ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΑΜΟΥΖΗΣ- ΣΚΑΛΑ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΜΗΤΕΡΑ» 

ΛΟΥΙΖΑ  ΜΗΝΑ – ΠΑΛΙΟΜΕΤΟΧΟ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΠΝΟΗ ΤΩΝ ΜΑΡΜΑΡΩΝ» 

ΖΩΗ ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ- ΚΑΒΑΛΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ» 

ΤΡΙΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΜΕΤΟΧΗ- ΛΕΜΕΣΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΘΑΛΑΣΣΙΝΕΣ ΣΤΑΛΕΣ» 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΔΟΒΡΕΧΗΣ- ΚΕΡΚΥΡΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΦΙΛΕΡΗΜΟΣ» 

ΣΩΣΩ  ΜΑΚΡΗ – ΕΛΛΗΝΙΚΟ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ»  

ΕΠΑΙΝΟΙ: 

ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΡΑΚΟΥ- ΠΑΦΟΣ-ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΤΗΣ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ» 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΥΚΚΟΥΛΗΣ – ΛΕΜΕΣΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙΣ» 

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΛΙΒΙΤΣΑΝΟΥ- ΝΤΑΝΟΥ- ΑΓΡΙΝΙΟ-ΕΝΑΓΩΝΙΑ ΠΡΟΣΜΟΝΗ» 

ΕΛΕΝΗ ΙΩΑΝΝΟΥ-ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ» 

ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ – ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ-ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΟΙ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΜΙΝΙΑΤΟΥΡΕΣ» 

ΣΟΦΙΑ ΣΚΛΕΙΔΑ- ΔΗΜΟΣ ΦΥΛΗΣ- ΑΘΗΝΑ - ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΨΥΧΗ ΤΕ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙ» 

ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ ΝΤΟΒΛΕΤΗΣ- ΑΘΗΝΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ  ΕΣΥ» 

ΦΩΤΕΙΝΗ ΕΥΘΥΜΙΟΥ- ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΖΩΗΣ» 

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΖΩΓΡΑΦΑΚΗ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ ΠΡΟΣΚΑΙΡΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» 

ΕΙΡΗΝΗ ΦΑΝΟΥ- ΚΟΖΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΑΚΡΩΝΥΜΙΟ ΕΙΡΗΝΗΣ» 

***

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΜΜΕΤΡΗ ΠΟΙΗΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ 

ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ : 

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΜΙΚΕΛΗΣ-ΑΘΗΝΑ-  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΑΠΟΜΑΧΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ» 

ΖΑΪΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ» 

ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΜΑΡΙΑ ΧΑΤΖΗΕΥΣΤΑΘΙΟΥ- ΚΙΣΣΟΝΕΡΓΑ  ΠΑΦΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΜΑΣ» 

ΚΩΣΤΑΣ ΣΩΚΟΣ – Ν. ΨΥΧΙΚΟ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ» 

ΔΕΣΠΩ ΠΗΛΑΒΑΚΗ – ΛΕΜΕΣΟΣ-  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «Ο ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΣ» 

ΤΡΙΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΠΑΝΑΓΑΚΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ-  ΠΑΠΑΓΟΣ - ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΣΕ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ» 

ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΠΛΟΚΑΜΑΚΗ – ΠΑΛΑΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ» 

ΕΠΑΙΝΟΣ: 

ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΣΑΜΟΛΗΣ- ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ-  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΣΤΟΥΣ  ΠΡΟΔΟΜΕΝΟΥΣ ΝΕΟΥΣ» 

ΝΑΤΑΣΑ ΘΑΝΟΥ- ΠΕΙΡΑΙΑΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΦΗΜΟΝΟΗ» 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ- ΑΚΡΑΤΑ  ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ-  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΑΡΕΤΟΥΣΑ» 

ΜΙΧΑΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΙΓΙΟ-ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ» 

ΨΕΥΔ.. ΧΡΥΣΟΝΕΡΑ  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΔΑΚΡΥΣΑΝ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖ» 

ΘΩΜΑΗ ΡΑΓΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: ΑΛΙΣΤΡΑΤΗ ΣΕΡΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΕΣ» 

***

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΑΤΙΡΙΚΗ  ΠΟΙΗΣΗ – ΠΑΥΛΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗΣ- 

Α΄ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ ΜΟΣΧΟΝΑ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΟΥ ΓΑΡ ΕΡΧΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ» 

ΧΡΗΣΤΟΣ Ν.  ΚΟΥΚΟΥΣΟΥΡΗΣ- ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «Η ΤΕΧΝΗ ΤΟΥ ΦΙΛΙΟΥ» 

ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ- ΑΙΓΙΟ- ΓΙΑ ΤΟΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΤΗΣ ΚΟΥΤΑΛΑΣ» 

ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ -  ΜΕΣΟΓΗ  ΠΑΦΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «Ο ΤΡΙΜΜΑΤΟΣ ΒΑΣΚΑΝΟΣ ΟΦΘΑΛΜΟΣ» 

ΚΩΣΤΑΣ ΣΩΚΟΣ – ΝΕΟ ΨΥΧΙΚΟ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «Ο ΑΜΟΙΡΟΣ ΝΑΥΤΗΣ» 

ΤΡΙΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ 

ΠΑΝΑΓΑΚΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ-  ΠΑΠΑΓΟΣ - ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «SMS» 

ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ- ΠΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΑ - ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΓΕΝΕΘΛΙΑ»  

ΣΤΕΛΛΑ ΚΑΝΑΚΗ – ΜΟΙΡΕΣ ΚΡΗΤΗΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΚΡΙΟΣ ΚΑΙ  ΠΡΟΒΑΤΙΝΑ» 

ΕΠΑΙΝΟΙ: 

ΖΑΪΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΠΟΣ ΕΝΔΟΞΟΣ» 

ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΠΛΟΚΑΜΑΚΗ-  ΠΑΛΑΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ -  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «Ο ΤΑΞΙΤΖΗΣ ΕΧΕΙ ΚΕΦΙΑ» 

ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ- ΧΟΛΑΡΓΟΣ-  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ»  

ΑΝΔΡΟΥΛΑ ΜΙΧΑΗΛΟΥ- ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΚΥΠΡΟΣ ΜΑΤΩΜΕΝΗ» 

ΜΙΧΑΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΕΠΩΔΥΝΟ ΑΤΥΧΗΜΑ» 

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ-  ΑΔΑΜΑΝΤΑΣ ΜΗΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΠΑΡΜΠΑ» 

ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΟΡΜΠΑΛΑΣ- ΧΑΛΚΙΔΑ -ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΥ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ» 

***

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΙΗΣΗ ΜΑΘΗΤΕΣ  ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ: 

ΑΡΙΣΤΕΙΟ: 

ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΜΑΚΑΡΑΤΖΗ-  1Ο ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΕΛΛΕΙΜΜΑ» 

ΜΠΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-  ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ -  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ» 

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΤΣΙΜΠΕΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΒΟΛΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «Η ΣΦΑΓΗ» 

ΙΩΑΝΝΗΣ – ΡΑΦΑΗΛ ΚΡΥΟΝΕΡΙΤΗΣ- ΚΑΒΑΛΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΕΜΑΘΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ» 

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ- ΙΛΙΟΝ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΔΥΣΗ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ» 

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ- ΑΡΗΣ- ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ -ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΧΤΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ» 

ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ- ΡΙΖΑΡΙ  ΕΔΕΣΣΑΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΚΟΜΨΟΣ ΑΠΑΓΧΟΝΙΣΜΟΣ» 

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ : 

ΙΩΑΝΝΑ ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ- 1Ο ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΚΑΝΕΙΣ» 

ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΙΛΙΟΝ - ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΠΑΣΚΑΛ» 

ΡΑΛΛΗ ΜΑΡΙΑ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « Ο ΤΥΦΩΝΑΣ» 

ΒΕΛΔΑΚΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ- ΧΡΥΣΟΥΛΑ- ΝΙΚΑΙΑ - ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΦΟΒΟΣ» 

ΕΠΑΙΝΟΙ: 

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ- ΠΟΤΑΜΙΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ» 

ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΕΛΑ – ΜΟΣΧΑΤΟ ΑΘΗΝΑ - ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΥΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ» 

ΣΕΡΟΠΙΑΝ ΑΛΙΝ – ΝΙΚΑΙΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ» 

ΜΕΞΗ ΕΛΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΑΘΗΝΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΤΟ ΕΓΩ» 

ΚΕΛΕΣΙΔΗ ΕΛΕΝΗ- ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ-  ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΧΩΡΙΣ ΠΑΝΤΟΧΕΣ» 

ΚΟΝΤΟΚΩΣΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ- ΜΟΣΧΑΤΟ- ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΗ» 

***

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΙΗΓΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ 

ΑΡΙΣΤΕΙΟ: 

ΚΟΥΣΚΟΥΜΒΕΚΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « Η ΚΑΡΦΙΤΣΑ» 

Α' ΒΡΑΒΕΙΟ 

ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ- ΜΑΡΙΑ ΣΚΛΙΑ- ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΒΟΛΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ ¨ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ» 

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑ- ΒΟΛΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ» 

Β΄ΒΡΑΒΕΙΟ 

ΑΛΤΙΜΠΑΡΜΑΚΗ ΕΥΜΟΡΦΙΑ- ΒΟΛΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ» 

ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ  - ΜΑΡΙΑ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ- ΑΘΗΝΑ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ» 

ΚΟΚΟ ΛΑΟΥΡΑ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ» 

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ 

ΖΑΧΑΡΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ- ΒΟΛΟΣ,  ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ – ΤΟ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ» 

ΑΓΓΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-  ΒΟΛΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ» 

ΕΠΑΙΝΟΣ: 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΙΒΑΣ-ΜΕΓΑΛΟΥΠΟΛΗ - ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΤΟΥ ΟΡΦΕΑ» 

ΜΑΡΤΣΟΥΚΟΥ ΑΛΕΞΙΑ-ΑΘΗΝΑ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ ¨ΜΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΙΑΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ» 

ΣΤΕΡΜΟΥΓΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ ΑΡΚΑΔΙΑΣ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΓΙΑΤΙ;» 

ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «Η ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΑΠΛΩΝ ΑΓΑΘΩΝ» 

ΓΚΟΛΙΩΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΒΟΛΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ  ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΑΔΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ» 

***

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΙΗΓΗΜΑΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ  

ΑΡΙΣΤΕΙΟ 

ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΥΚΙΕΣ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΒΑΛΤΕΡ Ο ΓΟΤΘΟΣ» 

ΜΑΡΙΑ ΛΥΔΙΑ ΦΟΥΝΤΑΚΗ  ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «Ο ΕΛΛΗΝΑΣ- ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΣΤΟ ΦΩΣ» 

ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΔΩΡΑ ΜΟΣΧΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΝΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « 25η ΩΡΑ» 

ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΡΙΖΟΥ – ΠΕΙΡΑΙΑΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΡΑΝΤΕΥΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ» 

ΒΑΣΩ  ΣΙΔΗ – ΦΡΑΓΚΑΝΔΡΕΑ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΗΣ» 

ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΔΕΤΣΑΡΙΔΟΥ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ  ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΟΡΑΜΑ ΛΟΧΕΙΑΣ» 

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΙΟΒΑΝΟΥΛΗΣ- ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΜΥΡΝΗ» 

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΦΕΡΕΝΤΙΔΟΥ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΣΤΟΝ ΙΛΙΓΓΟ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ» 

ΙΩΑΝΝΑ ΑΔΑΜ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ» ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « Η ΣΚΕΥΟΦΟΡΟΣ» 

ΤΡΙΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ: 

ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ- ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ» 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΜΑΛΑΚΗΣ – ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ. ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « ΠΕΡΙΠΛΑΝΩΜΕΝΟΙ ΔΙΧΩΣ ΠΙΞΙΔΑ»  

ΕΠΑΙΝΟΙ: 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΥ – ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « Η ΒΑΛΙΤΣΑ» 

ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΜΠΟΡΟΖΟΣ- ΑΓΡΙΝΙΟ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ» 

ΜΙΚΗΣ ΚΑΣΑΠΗΣ- ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΗ ΝΤΙΒΑ» 

ΓΚΕΛΗ ΝΤΗΛΙΑ- ΝΑΥΠΛΙΟ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ» 

ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ- ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑ, ΛΕΜΕΣΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « Ο ΑΡΗΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ» 

ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ ΝΤΟΒΛΕΤΗΣ – ΑΘΗΝΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ» 

ΣΤΕΛΛΑ  ΤΕΚΕΛΑ – ΑΥΓΟΡΟΥ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΦΡΙΚΤΗ ΜΑΜΑ» 

ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ- ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ « ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ Τ' ΑΚΡΟΓΙΑΛΙΑ» 

ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΟΡΜΠΑΛΑΣ- ΧΑΛΚΙΔΑ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «ΑΛΥΣΟΔΕΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ» 

ΑΝΔΡΕΑΣ Δ. ΣΥΜΕΟΥ- ΠΑΦΟΣ- ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  « ΕΝΑΣ ΕΠΙΣΟΔΙΑΚΟΣ ΓΑΜΟΣ» 

ΜΑΡΙΑ ΛΕΒΕΝΤΗ ΚΛΗΡΙΔΗ,  ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΗΓΗΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ  «Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ»

 

 

 

 

Read 553 times

Latest from apostaktirio team